membership directory

Ed Adema, Prince George, B.C.

John Bakker, Telkwa, B.C.
Glenn Bandstra, Smithers, B.C.
Coby Benoit, Edmonton, AB (Chair)
John Berkenbosch, Edmonton, AB
Harry Boessenkool, Surrey, B.C.
Grace Brouwer, Langley, B.C.
Walt Brouwer, Langley, B.C.
Peter Buisman, St. Albert, AB 
Harry Cook, Edmonton, AB
Peter DeBoer, Calgary, AB
Rudy deGroot, Calgary, AB 
Charles DeJager, Surrey, B.C.
Ariel DeJong, Vancouver, B.C.
Durk DeJong, Calgary, AB

Janny DeJong, Calgary, AB
Jan DeJong, Calgary, AB
Tim DeJong, Calgary, AB

Bob DeMoor, Edmonton, AB
John denHaan, Langley, B.C.
Richard DeVries, Neerlandia, AB

Bill and Winnie Diepeveen, Edmonton, AB
Helen Doef, Lacombe, AB

Gary Duthler, Edmonton, AB
Jim and Magsda Dykstra, Edmonton, AB
Gerry Ebbers, Abbotsford, B.C.
Warren Elgersma, Red Deer, AB
John Feddes, Edmonton, AB
Andrew Geisterfer, Edmonton, AB
Marnie Giesbrecht, Edmonton, AB 
Tom Greidanus, Edmonton, AB
Wayne Groot, Sturgeon, AB

Marion Griffioen, Langley, B.C.
Reta Haarsma, Edmonton, AB
Carolyn Huisman, Calgary, AB
Melanie Humphreys, Edmonton, AB
Betty Johannesen, Edmonton, AB

Victor Johannesen, Edmonton, AB
Fred Johannesen, Edmonton, AB

Peter and Johanna Jonkman, Edmonton, AB
Jim Joosse, Edmonton, AB
Jack Kalisvaart, Gibbons, AB
John Knibbe, Calgary, AB
Ron Knol, Edmonton, AB 
John Kolk, Picture Butte, AB 
Leighton Kolk, Iron Springs, AB

Ralph Laninga, Surrey, B.C.
John & Sally Leder, Spruce Grove, AB

Harley Middel, Lethbridge, AB

Gayle Monsma, Edmonton, AB
Loretta Monsma, Edmonton, AB 
Joy and Doug Monsma, Spruce Grove, AB
Pearl and Bill Nieboer, Nobleford, AB
John Ooms, Edmonton, AB
Paul and Henriette, Pieron, Surrey, B.C.
John Piers, Edmonton, AB
Ray Prins, Lacombe, AB 
Teresa and Fred Reitsma, Smithers, B.C.
Joanne and Curt Rozendaal, Calgary, AB
Donna Strydhorst, Neerlandia, AB
Clifford Tuininga, Neerlandia, AB

Lambert, Tuininga, Barrhead, AB
Henk and Vicky VanAndel, Edmonton, AB
Daniel VanBerkel, Edmonton, AB
Joanne VanBerkel, Edmonton, AB
Tony VandeKraats, Calgary, AB
Bill VandenBorn, Edmonton, AB
Albert VanderMey, Surrey, B.C.
Marten Van Huizen, Surrey, B.C.
Anita Veldhuisen, Neerlandia, AB 
John Veldkamp, Edmonton, AB
Beatrice Visser, Neerlandia, AB
Jim Visser, Edmonton, AB
Gordon Vlieg, Sturgeon County, AB
Larissa and Geoff Vogan, Edmonton, AB
Joanne and Gerry Voogd, Burnaby, B.C.
Harold Voogd, Edmonton, AB
Steve Vriend, Edmonton, AB 
Christine Vriend-DeBlois, Edmonton, AB
Clarence Weening, Calgary, AB
Mike Wevers, Edmonton, AB
Janice Wierenga, Neerlandia, AB 
David Wildeboer, Lacombe, AB 
Rosa Zee, Edmonton, AB
Martin Zuidhof, Lacombe, AB

Honorary members
Herman Berkenbosch, Edmonton, AB
Fred Reinders, Mississauga, Ont.
Della VanGaalen, Lethbridge, AB
Len Vogelaar, Pincher Creek, AB
Harry Voortman, Burlington, Ont.
Robert DeMoor, Edmonton, AB

Resource persons
Ethan Soltys, King's Student Representative
Marta Gomez, Foundation Executive Director
Shannon Tuininga, VP Advancement
Stephen Martin, King's Faculty Representative